Waarom positive discipline zo goed werkt bij hoogbegaafde kinderen?
Positive Discipline of opvoeden zonder straffen of belonen? Is dat iets dat werkt? Opvoeden van kinderen is op zich al een hele uitdaging. Maar jij bent dan nog eens extra gezegend met een hoogbegaafd kind. De lat komt dus nog net iets hoger te liggen. Ga je af en toe eens door het lint in de ochtendspits? Heb je soms het gevoel dat je kind jou meer stuurt dan jij je kind. Wil je dat je kind een gelukkige volwassene wordt, een mooie job vindt, een leuk gezin opbouwt, maar je bent er helemaal niet gerust in dat dit op zo’n manier wel kan lukken?
In contacten met ouders, zowel op onze thema-avonden als bij de individuele intakegesprekken komen we deze verhalen en zorgen regelmatig tegen. We merken daarbij ook dat, naast de theoretische basis en de algemene info (zoals die in onze thema avonden) er vaak nog extra nood is om ervaringen te kunnen delen. Daarom geven we een hele praktische cursus waar we mindset van Carol Dweck en positive discipline van Jane Nelsen toepassen in combinatie met hoogbegaafdheid.
Zowel uit eigen ervaringen als uit de ervaringen die ouders delen in deze sessies blijkt dat dit een toolset is die echt werkt. Het geeft je kind autonomie, ze mogen zelf verantwoordelijkheid opnemen en ze worden continu opnieuw uitgedaagd om zelf tot nieuwe oplossingen te komen op basis van een heel uitgebreide positive discipline toolset.
Details
Organisator: Gromicoach
van: donderdag 12 maart 19:30 tot: donderdag 12 maart 21:30